28 Mayıs 2014 Çarşamba

Çift Taşıyıcılı İnternet Hangi Telefonlarda var

Çift Taşıyıcılı internet hangi Telefonlarda var


Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet hızı ve tabii onu destekleyen telefonlarda sürekli artıyor.
Avrupa da şu an gelişmiş akıllı telefonlarla mobil internet hızı Saniyede 42 MBPS yükselse de Türkiye için bu henüz pek olası görünmüyor. Çift Taşıyıcılı internet terimi aslında Türkiye deki cep telefonu operatörlerinin uydurduğu bir terim. Avrupa çift taşıyıcılı internet özelliği olan telefonlar diye bir telefon türü yok.Gerek Android cep telefonları Olsun gerek ios iphone olsun interneti çok hızlı telefonlar var fakat bunlar Türkiye dışında LTE (4g) özellikli telefon diye satılıyor. ve hızları 21 mbps olan 3g nin 2 katı yani 42 Mbps olduğu üçün bizim burada Bağlantı hızı 42 MegabitSaniye yi destekleyen telefonlara çift taşıyıcılı internet olan telefon diyorlar. yani telefon alırken telefonunuzun 4g yani LTE yani 42 mpbs hızı destekleyip desteklemediğine dikkat edin. zaten şu anda Türkiye de en fazla 21 mpbs mobil internet hızı var o hızla bağlanabilen de yok. maalesef mevcut hızını üçte biri kadar Download hızıyla internete bağlanıyoruz. o da kaliteli telefonlarda.


iphone 5s çift taşıyıcı destekliyor mu
çift taşıyıcılı internet destekleyen telefonlar

ÇİFT TAŞIYICILI İNTERNET NEDİR
Kamuoyunda “Çift Taşıyıcı (Dual Carrier)” olarak bilinen teknoloji 3G’de “HSPA+ 64QAM Dual Carrier” olarak ifade edilmektedir. 3G’nin ilk yıllarında 1 taşıyıcı ile maksimum 2 Mbps hızlara ulaşılabiliyordu. HSPA teknolojisinin geliştirilmesi ile 3G’de 14.4 Mbps hızlarına kadar çıkılabildi. HSPA+ ile ise 21.6 Mbps hızı artık tek taşıyıcıda mümkün olmuştu. Hava arayüzündeki teknolojik geliştirme 64QAM ile sonlanınca, hızı artırmak için 2 taşıyıcının birleştirilip tek büyük bir taşıyıcı gibi hizmet vermesine olanak sağlayan Dual Carrier teknolojisi geliştirildi. Böylece 21.6 Mbps hızı ikiye katlanarak 43.2 Mbps hızlara ulaşmak mümkün oldu.

HANGİ TELEFONLARDA ÇİFT TAŞIYICILI İNTERNET VAR
Ancak tüm bu teknolojileri kullabilmek için abonelerin kullandıkları terminal cihazların da (akıllı telefon, tablet, modem) bu teknolojileri desteklemesi gerekmektedir. Şu anda ülkemizde satın alabileceğiniz

HTC Windows Phone 8X de çift taşıyıcılı internet var mı (destekliyormu):evet
HTC one Mini : EVET
HTC One : EVET

çift+taşıyıcılı+internet+hangi+telefonlarda+var
sony xperia z compact ta çift taşıyıcılı internet var mı: EVET
çift+taşıyıcılı+internet+var+mı
Nokia Lumia 920 çift taşıyıcılı internet var mı gibi Windows Phone 8′li cihazlar yanında yakında
iPhone 5 ve 5 de Retine ekranlı iPad, iPad mini, de LG Nexus 4, ASUS Padfone 2 gibi üst düzey ve yeni cihazların hepsi çift taşıyıcı teknolojisini destekliyor.
hangi+telefonlarda+çift+taşıyıcılı+internet+var

Türkiye'de 42 mpbs internet hızı mı var ki?
Orası öyle de. çift taşıyıcılı internet yine de maksimun hızlı internet kullanmanız için 21mpbs den daha fazla işe yarıyor. denemelerim sonucu Türkiye de Telefonların desteklediği hızın ortalama telefonların kalitesine göre 6/1 7/1i veya 3/1 i kadar download hızına ulaştığını gördüm. 7.2 mpbs hızlı bir telefonla 1 mpbs ile indirme yapılabiliyor. 21mpbs ile 3 mpbs yapılabiliyor. 21 lik taşıyıcıdan 2 adet olunca yani çift taşıyıcı olunca 6 mpbs ile internette gezinebilirsiniz.
yani Türkiye de 42mpbs hız "şimdilik" olmasa da çift taşıyıcı işe yarıyor.
/Etiket sorular;
Samsung Galaxy s3 de çift taşıyıcılı internet var mı? HAYIR yok 21Mpbs var.
Samsung Galaxy s4 çift taşıyıcılı internet destekliyor mu? EVET var 42 mbps var. s4 mini nin avrupa da satılan s4 mini lte modellerinde var. ülkemizdekilerde yok.
Galaxy Note 3 çift taşıyıcılı internet özelliği var mı? evet var.
LG G2 çift taşıyıcılı internet telefonu mu? Destekliyor. evet.
Sony Xperia z1 çift taşıyıcılı internet? EVET var.
çift taşıyıcılı internet ne demek
çift taşıyıcılı internet vodafone
çift taşıyıcılı internet uyumlu telefonlar
çift taşıyıcılı internet teknolojisi
çift taşıyıcılı internet avea
çift taşıyıcılı internet s3
çift taşıyıcılı internet teknolojisini destekleyen cihazlar
çift taşıyıcılı telefonlar hangileri
3 yorum:

 1. General mobile discovery elite ve quadro 4 çift taşıyıcılı internetli mi evet. General mobileyi küçümsemeyin avrupa da Blu markasıyla daha çok gelişmiş ve daha çok şık modelleri var.
  O modelleri bi getirse Türkiye yi kasıp kavuracak yakında. GM. Samsung gibi koy androidi plastik kasaya ver reklamı sat 1500 e yapmıyor. İncelik zerafeti performans ve tabii fiyatta hep uygun.
  Yeni çıkan galaksi note 4 çift taşıyıcılığı internet var mı evet var.

  YanıtlaSil
 2. Herkes koşullanmış zaten discovery 16gb lık modelinde lte yok diye halbuki kendim inceledim var

  YanıtlaSil
 3. Herkes koşullanmış zaten discovery 16gb lık modelinde lte yok diye halbuki kendim inceledim var

  YanıtlaSil

Bu Konu & Telefon Hakkında Eklemek istediğiniz birşeyler varsa buyurun yazın;


Androidli |Cep | Gizlilik | Telefonları sitemapları | Google Ping ? | "Çift Taşıyıcılı İnternet Hangi Telefonlarda var" sayfası